1. Przypadają dziś główne obchody roku jubileuszowego 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio oraz 50-lecia jego śmierci. W łączności z czcicielami świętego Stygmatyka zebranymi na Jasnej Górze odprawimy dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00 uroczystą Mszę świętą, poprzedzoną półgodzinnym nabożeństwem podczas którego polecać będziemy Panu Bogu intencje wiernych przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.
  2. Decyzją Zarządu naszej Prowincji Zakonnej z dniem 24 września, dotychczasowy gwardian klasztoru i rektor świątyni klasztornej, br. Jerzy Uram kończy swoją posługę. Dziękujemy mu bardzo serdecznie za cztery lata pobytu w krakowskim klasztorze, gorliwość i wielkie serce dla nas braci i wszystkich, którzy modlą się naszej świątyni. Naszą wdzięczność chcemy wyrazić modlitwą w Jego intencji podczas dzisiejszej wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.
  3. Funkcję nowego gwardiana i rektora kościoła obejmie br. Marek Miszczyński, Radny Prowincji Krakowskiej Kapucynów, pełniący uprzednio funkcję magistra nowicjatu w Sędziszowie Małopolskim. Serdecznie go witamy, życząc obfitości darów Bożych i opieki Maryi, Królowej Zakonu Serafickiego.
  4. Po przerwie wakacyjnej, od 1 października wznowimy stałe dyżury spowiedzi. Wykaz dyżurów spowiedzi za kilka dni zostanie umieszczony przy konfesjonałach, oraz na stronie internetowej klasztoru.
  5. Zapraszamy na Msze św. ze szczególnym udziałem dzieci i rodziców, które odprawiane są w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 11.00.
  6. W poniedziałek, 1 października rozpoczniemy duchowe przygotowanie do uroczystości św. Franciszka z Asyżu. Szczegółowe informacje podane są na plakacie przed kościołem.
  7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Jubileuszowy numer „Głosu Ojca Pio” oraz Kalendarz z Ojcem Pio na rok 2019, a także kolejny numer „Gościa Niedzielnego” z dołączoną modlitwą za kapłanów. Na stoisku przed kościołem jest możliwość zakupu książek o św. Ojcu Pio.
  8. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w środę – Wspomnienie błogosławionych męczenników Aureliusza z Vinalesa, prezbitera, i Towarzyszy
  • w piątek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w sobotę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała