1. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej. podczas wakacji odbędą się turnusy, na które są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy chłopaków po 6 klasie szkoły podstawowej do wzięcia udziału w akcji Wakacje z Bogiem – Korona Gór w Pyzówce. Starszych, po szkole podstawowej i gimnazjum, zapraszamy na akcję Męskie Wyzwania w Ustrzykach Górnych. Jest też możliwość spędzenia tygodnia doświadczenia klasztornego życia w Sędziowie Małopolskim. Ponadto w sierpniu organizowany jest spływ kajakowy synów z ojcami na Mazurach. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl i pod numerem telefonu 797 907 846. Serdecznie zapraszamy!
  2. W piątek 20 lipca o godz.17.30, tradycyjnie, Msza św. w intencji beatyfikacji naszego współbrata Serafina Kaszuby.
  3. Grupa modlitewna Loreto zaprasza w sobotę 21 lipca na Eucharystię o godz. 9.00, po Mszy świętej na spotkanie modlitewne. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  4. Zachęcamy młodzież z Krakowa i okolic do udziału w 24 Spotkaniu Młodych w Wołczynie organizowanym przez naszą Prowincję Zakonną. Odbędzie się ono w dniach od 16 do 20 lipca br. Więcej informacji w zakrystii, a także na plakacie, ulotkach oraz stronie internetowej: wolczyn.kapucyni.pl. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Krzew Winny” spotykająca się przy naszym klasztorze, zaprasza na rekolekcje wakacyjne pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym – Panem i Ożywicielem. Rekolekcje odbędą się w dniach od 4 do 12 sierpnia (od soboty do niedzieli) w Domu Rekolekcyjnym na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym. Szczegóły na plakacie, który wisi w gablocie przed kościołem i na ulotkach leżących z tyłu kościoła. Serdecznie zapraszamy.
  6. Przypominamy,  że w okresie wakacyjnym są zawieszone stałe dyżury w konfesjonale. Spowiadać będziemy tylko podczas Mszy świętych. Również nie będą się odbywać adoracje Najświętszego Sakramentu w środy i czwartki, natomiast w soboty zamiast nabożeństwo do Matki Bożej będziemy się modlić nieszporami wraz ze wspólnotą domową. W czasie wakacyjnym w niedzielę modlimy się tradycyjnie nieszporami o 18.30.
  7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: nowy numer Głosu ojca Pio oraz kolejny numer Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

Poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Środa – Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Sobota – Święto św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła