1. Dzisiejsza niedziela została przez Konferencję Episkopatu Polski ogłoszona „Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. Idźcie i głoście… to hasło tegorocznego Dnia Modlitwy i Pomocy. 
Zachęcamy do modlitwy za polskich kapłanów, braci i siostry zakonne, a także świeckich zaangażowanych w dzieło ewangelizacji Kościoła na wschodzie, jak również do pomocy materialnej.
  2. W tą niedziele rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje potrwają do środy. Poprowadzi je br. Tomasz Mantyk, kapucyn z Lublina, którego serdecznie witamy. Dziś rekolekcjonista będzie głosił słowo Boże na każdej Mszy świętej, po Mszy św. o godz. 19.00 będzie pierwsza konferencja rekolekcyjna. Od poniedziałku do środy, na Mszach św. o 19.00 będzie głoszone słowo Boże, po nich zostaną wygłoszone konferencje. Po konferencjach będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30. Temat naszych dni rekolekcyjnych to: „Od słowa do Słowa”. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  3. W okresie adwentu odprawiamy Msze św. roratnie z kazaniem w dni powszednie o godz. 6.30, na które serdecznie zapraszamy. Od niedzieli, 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, tę będącą bezpośrednim przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Przypominamy o możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele. Niech czas adwentu będzie dla nas okazją do spowiedzi, aby poprzez Sakrament pokuty i pojednania przygotować się na godne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
  5. W piątek 15 XII oraz w niedziele 17 XII po Mszy świętej o godzinie 19.00 zapraszamy na krótki koncert wiolonczelowy w wykonaniu Poli Benke.
  6. W zakrystii oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki i świece wigilijne.
  7. W przyszłą niedzielę Młodzież Franciszkańska Tau, gromadząca się przy naszym klasztorze, będzie rozprowadzać sianko pod obrus na stół wigilijny. Zwyczaj ten przypomina nam o ubóstwie groty betlejemskiej i Maryi, która złożyła narodzonego Chrystusa na sianie w żłobie. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje formacyjne dla młodzieży.
  8. W zakrystii oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki i świece wigilijne.
  9. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

Środa – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Czwartek
 – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Na czas adwentowego czuwania życzymy wszystkim obfitości łask Bożych.