1. W naszej wspólnocie zakonnej, zgodnie z decyzjami ministra prowincjalnego, z dniem 1 lipca nastąpią zmiany personalne. Bracia: Tomasz Duszyc i Andrzej Pecyna zostali skierowani do różnych klasztorów naszej prowincji zakonnej. Dziękujemy im za wszelkie dobro i ich posługę w naszej krakowskiej wspólnocie. Witamy w Krakowie nowych braci. Są to: Przemysław Tomas, Tomasz Olejnik, Dariusz Mazur, Stanisław Borczuch. Życzymy im wielu łask Bożych i polecamy ich Waszej modlitwie.
  2. W różnych miastach Polski wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma powstrzymać wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer PESEL.
  3. Również dzisiaj przed kościołem można spotkać się z siostrą Bożeną Hanusiak, która prowadzi życie pustelnicze w naszym mieście oraz zaznajomić się z tą formą życia, jak również nabyć pozycje książkowe jej autorstwa.
  4. Wspólnota Pro Vita et Familia zaprasza w czwartek na Mszę świętą o 17.30, a po niej na obrzęd namaszczenia olejami św. Feliksa matek oczekujących potomstwa, par starających się o nie i osób przeżywających różne trudności rodzinne.
  5. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Msze święte w naszym kościele jak w dni powszednie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do XXXIX Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Krakowa na Jasną Górę. Organizatorzy poszukują chętnych do posługi porządkowych w kierowaniu ruchem drogowym oraz do obsługi Bazy II Wspólnoty Śródmieście. Szczegóły oraz kontakt na plakatach przed kościołem.
  7. Na prośbę Episkopatu Polski za chwilę na zakończenie Mszy świętej zostanie odśpiewana uroczysta suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”, jako przebłaganie za popełnione ostatnio w Polsce świętokradztwa, akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz przejawy agresji wobec osób wierzących.