1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je br. Adam Sroka, nasz współbrat, duszpasterz młodzieżowy i kapelan więzienia w Nowej Soli. Witamy go serdecznie pośród nas. Dzisiaj głosi słowo Boże na każdej Mszy świętej, a od poniedziałku do środy będzie przewodniczył Eucharystii o 19.00 i wygłosi po niej konferencję, po której będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Temat przewodni tych dni rekolekcyjnych: „U Matki Bożej w domu”. Stąd też we wtorek, z racji święta patronalnego Matki Bożej Loretańskiej, będzie Akt Zawierzenia Jej naszego życia. Tekst Aktu Zawierzenia można wziąć ze stolika z tyłu kościoła.
  2. Dzisiaj przypada również XX „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie kapłanów, braci i siostry zakonne, a także świeckich zaangażowanych w dzieło ewangelizacji Kościoła w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W naszym kościele modlimy się w tej intencji na każdej Mszy świętej i zbieramy datki pieniężne do puszki ustawionej na stoliku z tyłu kościoła.
  3. W okresie adwentowym zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 6.30. Przypominamy także o możliwości skorzystania z sakramentu pokuty.
  4. Dzieło Pomocy św. O. Pio zaprasza do uczestnictwa w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji osób doświadczających bezdomności w najbliższy wtorek o godz. 17.30.
  5. Krakowskie Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych oraz Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia dla małżeństw niepłodnych zatytułowany: „Miłość mi wszystko wyjaśnia”. Rozważania wygłosi ks. dr Jerzy Smoleń. Termin: 14 grudnia 2018 r. Miejsce: klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej Abraham i Sara.
  6. W przyszłą niedzielę Młodzież Franciszkańska Tau, gromadząca się przy naszym klasztorze, będzie rozprowadzać sianko pod obrus na stół wigilijny. Zwyczaj ten przypomina nam o ubóstwie groty betlejemskiej i Maryi, która złożyła narodzonego Chrystusa na sianie w żłobie. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje formacyjne dla młodzieży.
  7. W zakrystii oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki i świece wigilijne.