Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela zwykła

  1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  2. W środę zapraszamy o godzinie 18.45 na Litanię do św. Józefa oraz o 19.00 na Mszę świętą za zmarłych, zanoszonych przez wstawiennictwo patrona tego roku.
  3. W sobotę, jak w każdy 23 dzień miesiąca zapraszamy na Mszę świętą ku czci św. o. Pio o godz. 19.00, którą poprzedzi nabożeństwo o godz. 18.30 w intencjach składanych przez wiernych pogłębiające duchowość świętego Stygmatyka."
  4. Szopka w naszym kościele czynna będzie do 2 lutego. Można ją zobaczyć w dni powszednie od 9.30 do 17.15, a w niedziele i uroczystości pomiędzy Mszami świętymi.
  5. W niedzielę 24 stycznia, zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP, we wszystkich kościołach prosimy o modlitwę w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Będzie również przeprowadzona zbiórkę datków na ten cel.
  6. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych. Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.