Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedziela Wielkiego Postu

  1. W czasie całego okresu Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się odbywać w środy, prowadzone przez Wspólnoty gromadzące się przy naszym klasztorze i piątki, prowadzone przez braci, o godzinie 18.00, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 18.00.
  2. We wtorek przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy z tej okazji na tradycyjnie nabożeństwo pogłębiające duchowość świętego Stygmatyka o godzinie 18.30, a następnie na Mszę świętą ku czci św. ojca Pio o godzinie 19.00.
  3. Towarzystwo Upamiętniania Konfederacji Barskiej zaprasza w niedzielę 28 lutego na obchody 253. rocznicy zawiązania Konfederacji Barskiej, pierwszego niepodległościowego zrywu narodowego. Po Mszy świętej o godzinie 16.30 zostaną złożone kwiaty i wiązanki pod krzyżem Konfederatów Barskich przed naszym kościołem.
  4. Również w przyszłą niedzielę, 28 lutego, Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie przeprowadzi zbiórkę pieniężną znaną pod nazwą „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum, które w obecnym czasie pandemii boryka się z licznymi problemami finansowymi.
  5. Za trzy tygodnie, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, 14-17 marca, rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Grzegorz Szczygieł – Saletyn, duszpasterz i redaktor naczelny „La Salette”, Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Już teraz serdecznie zapraszamy.