Ogłoszenia duszpasterskie

4. Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Grzegorz Szczygieł – saletyn, duszpasterz i redaktor naczelny pisma „La Salette”, Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych oraz w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej Mszy świętej. W tych dniach będzie też okazja do spowiedzi do godziny 21.30. Rekolekcje będą również transmitowane. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
  2. W czasie całego okresu Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się odbywać w środy o godzinie 18.00, prowadzone przez Wspólnoty gromadzące się przy naszym klasztorze oraz w piątki o godzinie 18.00 prowadzone przez braci, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 18.00.
  3. Baranki wielkanocne i świece paschalne są do nabycia w zakrystii i na furcie.
  4. 18 marca, po wieczornej Mszy Świętej, około godziny 19.45 zapraszamy na Akatyst ku czci Świętego Józefa Oblubieńca Bogurodzicy w wykonaniu Braci Kapucynów.
  5. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego i naszej Prowincji Zakonnej. W tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 11.00, dwaj nasi współbracia: br. Filip Jaros i br. Adam Szmyt, złożą śluby wieczyste. W związku ze wzrostem liczby zakażeń i ograniczeniami państwowymi, uroczystość będzie miała charakter prywatny, kościół w tych godzinach będzie zamknięty. W Mszy Świętej będzie można uczestniczyć przez transmisję internetową.