Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela Wielkiego Postu

  1. W czasie całego okresu Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się odbywać w środy o godzinie 18.00, prowadzone przez Wspólnoty gromadzące się przy naszym klasztorze oraz w piątki o godzinie 18.00 prowadzone przez braci, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 18.00.
  2. We wtorek przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy z tej okazji na tradycyjnie nabożeństwo o godzinie 18.30, a następnie na Mszę świętą ku czci św. ojca Pio o godzinie 19.00. Po Mszy świętej będzie możliwość zakupienia czasopisma „Głos O. Pio” oraz innych publikacji naszego wydawnictwa Serafin, z nowym tomem listów świętego Stygmatyka.
  3. W czwartek, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kościele jest to jednocześnie dzień odpustowy. Uroczyste Msze święte o godz. 17.30 i 19.00, podczas których kazania wygłosi br. Artur Borkowski, wykładowca i rzecznik prasowy kapucynów.
  4. W tym dniu obchodzimy także Dzień Świętości Życia. Z tej okazji zapraszamy do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na zobowiązaniu do codziennej modlitwy przez 9 kolejnych miesięcy w intencji poczętego dziecka. Przy bocznym ołtarzu św. o. Pio umieszczone są druczki ze zobowiązaniami, które będzie można złożyć w procesji z darami ofiarnymi na Mszy św. o 17.30 i o 19.00
  5. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Uroczysta procesja z poświęceniem palm będzie na Mszy świętej o godz. 8.00. W tym dniu Franciszkański Zakon Świeckich będzie sprzedawać palmy własnoręcznie zrobione. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele misyjne.