Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”. O godzinie 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz okazję do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem do godziny 16.30. Natomiast po Mszy świętej o godzinie 19.00, Otwarty Krąg Modlitwy Loreto przedstawi Misterium o Miłosierdziu Bożym pt. „O piękności niestworzona”, w całości oparte na podstawie Dzienniczka Św. Faustyny Kowalskiej, wg. scenariusza Zofii Skwarnickiej i muzyki Wojciecha Wojnarowskiego. W związku z sytuacją epidemiczną zachęcamy do wspólnej modlitwy drogą online.
  2. W związku z rozpoczynającym się remontem Kaplicy Loretańskiej od poniedziałku spowiedź będzie się odbywała w Kaplicy Krzyża. Natomiast Msza święta z godziny 7.15 do końca kwietnia będzie odprawiana przy głównym ołtarzu, a od 1 maja czasowo zostanie zawieszona. Intencje Mszalne, które zostały zamówione na godzinę 7.15 po 1 maja, zostaną odprawione w ten dzień, na które zostały przyjęte, lecz o godzinie 8.00.
  3. Otwarty Krąg Modlitwy „Loreto” zaprasza w sobotę 17 kwietnia na Mszę świętą o godz. 9.00, a potem na spotkanie modlitewne w intencji rodzin.
  4. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla Dzieła Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa – organizacji kapucyńskiej, która codziennie niesie pomoc osobom doświadczającym bezdomności. W rubryce deklaracji podatkowej należy wpisać KRS: 0000 21 72 72. Wszystkie informacje dot. działalności znajdują się na stronie: www.dzielopomocy.pl. Już teraz serdecznie dziękujemy!