Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela Wielkanocna

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam Pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. Szkoła Słowa Bożego spotykająca się przy naszym klasztorze, przygotowała fragmenty z Pisma Świętego, można je zabrać przed wyjściem z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy. Również przez cały tydzień podczas wieczornej Mszy świętej członkowie Szkoły Słowa Bożego, poprzez krótkie komentarze będą nas wprowadzać w Liturgię Słowa.
  3. W związku z rozpoczynającym się remontem Kaplicy Loretańskiej spowiedź odbywa się w Kaplicy Krzyża. Natomiast Msza święta z godziny 7.15 do końca kwietnia będzie odprawiana przy głównym ołtarzu, a od 1 maja czasowo zostanie zawieszona. Intencje mszalne, które zostały zamówione na godzinę 7.15 po 1 maja, zostaną odprawione w ten dzień, na który zostały przyjęte, lecz o godzinie 8.00.
  4. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza w piątek wszystkich czcicieli świętego Stygmatyka na nabożeństwo o 18.30, a po nim na Mszę św. o 19.00.
  5. Następna niedziela 25 kwietnia, jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Z tej okazji zostaną wygłoszone okolicznościowe kazania na temat powołania kapłańskiego i zakonnego. Można też złożyć ofiarę na rzecz naszego kapucyńskiego Postnowicjatu i Wyższego Seminarium Duchownego.