Ogłoszenia duszpasterskie

26. Niedziela zwykła

  1. Dziś w naszym Kościele, po Mszach o godz. 9.30, 11.00 i 12.30, gościmy pracowników i wolontariuszy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło Pomocy to kapucyńska organizacja, która rocznie pomaga ponad 1 600 osobom doświadczającym bezdomności, niosąc kompleksowe wsparcie: prowadzi łaźnię, pralnię, garderobę, konsultacje socjalne, psychologiczne, prawne, zawodowe oraz pomoc mieszkaniową. W czwartek, 23 września w liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio – Patrona Dzieła – Dzieło Pomocy obchodziło 17 rocznicę swojej działalności. Dlatego bezpośrednio po Mszy świętej chcemy serdecznie zaprosić Państwa do odwiedzenia jednego z Centrów Pomocy, w którym pracownicy opowiedzą więcej o działalności oraz misji organizacji. Mieści się ono w bliskim sąsiedztwie kościoła – przy ul. Loretańskiej 11. Drogę do Centrum wskaże Państwu wolontariusz Dzieła po wyjściu z kościoła. Zapraszamy również do wsparcia osób bezdomnych, które korzystają z pomocy Dzieła – poprzez modlitwę oraz datki, które można złożyć do puszek przed naszym kościołem. W imieniu podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio: serdeczne Bóg zapłać!
  2. Od piątku, 1 października, rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości św. Franciszka z Asyżu. 1 i 2 października o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwa prowadzone przez wspólnoty franciszkańskie gromadzące się przy naszym klasztorze. 3 października po Mszy świętej o godzinie 19.00 odbędzie się nabożeństwoTransitus, wspominające śmierć św. Franciszka. W poniedziałek, 4 października Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msze święte w tym dniu będą sprawowane jak w dni powszednie, a o godz. 19.00 odprawimy uroczystą Eucharystię.
  3. Po przerwie wakacyjnej, wznawiamy od poniedziałku, stałe dyżury spowiedzi. Ich wykaz będzie umieszczony przy konfesjonałach oraz na stronie internetowej klasztoru. Zapraszamy także na adoracje Najświętszego Sakramentu: w środy i czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 21.30.

Stałe dyżury spowiedzi