Ogłoszenia duszpasterskie

32. Niedziela zwykła

  1. Przez cały listopad zapraszamy o godzinie 18.25 na różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. W ich intencji będzie również odprawionych 5 Mszy świętych w bieżącym miesiącu. Najbliższa będzie we wtorek 9 listopada, godz. 17.30. O następnych Mszach świętych będziemy informować na bieżąco. Kartki wypominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych oraz w zakrystii. 
  2. Przypominamy, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych zostaje przedłużony do końca listopada. Odpust przypisany zwykle na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  3. W czwartek święto narodowe: 103-a rocznica odzyskania niepodległości. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny o miłość i zgodę w naszym polskim domu. 
  4. Czym jest czyściec? Jak pomóc zmarłym cierpiącym w czyśćcu? Jak wyglądała relacja z duszami czyśćcowymi Ojca Pio i św. Weroniki Giuliani? – na te pytania i wiele innych można znaleźć odpowiedź w listopadowo-grudniowym numerze „Głosu Ojca Pio” wyłożonym na stoliku z gazetami i w zakrystii.