Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Adwentu

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je brat Tomasz Regiewicz, kapucyn z Piły. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych (oprócz 11.00) oraz w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej Mszy świętej. Rekolekcje będą transmitowane. W tych dniach będzie też Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do godziny 21.30. 
  2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na godzinę 6.30 na Roraty, które poprzez symbolikę światła i ciemności, oraz słowo Boże mogą nam pomóc w duchowym przeżywaniu Adwentu. Prosimy o przyniesienie świec lub lampionów. 
  3. W środę, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Franciszkańskiego. Msze święte jak w dzień powszedni. Od godziny 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski”, natomiast o 18.30 będziemy modlić się Nieszporami, 
  4. 10 grudnia w liturgii wspominamy Matkę Bożą Loretańską, z tej okazji będziemy chcieli zawierzyć Maryi nasze życie i rodziny podczas Mszy świętej o godzinie 19.00. Tekst Aktu Zawierzenia można wziąć ze stolika z tyłu kościoła. 
  5. W sobotę 11 grudnia, po Mszy świętej o godzinie 19.00, zapraszamy na   "Akatyst ku czci Bogurodzicy", w wykonaniu naszego kapucyńskiego chóru.  
  6. W związku z remontem Kaplicy Loretańskiej w  przyszłą niedzielę, 12 grudnia, przeprowadzimy zbiórkę na ten cel, połączoną z małym kiermaszem. Już teraz z góry za wszelką pomoc dziękujemy.