Kontemplacja Oblicza Jezusa Ukrzyżowanego

Droga Krzyżowa oparta jest na obrazach i medytacjach Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej. Jej obrazy nie pokazują typowych dla 14 stacji scen, ale 14 wizerunków twarzy Jezusa (15 to oblicze Jezusa z Manopello). Droga jest oryginalna, artystyczna i wpisuje się w programową dla kręgu bliskość. Jest jakby spotkaniem z Jezusem cierpiącym twarzą w twarz.

Każde spotkanie z Jezusem to tajemnica. W czasie drogi krzyżowej chcemy kontemplować Jego mękę. Jest to głębokie, krok za krokiem, przeżycie całej drogi razem z Nim i Jego Matką. Ta, która całkowicie zawierzyła Bogu i zaufała Mu do końca, uczy nas wpatrywania się w Jego Oblicze. Ono dotyka naszych serc. W dzisiejszych czasach ludzie raczej uciekają od cierpienia. Ono jest przerażające, trudne. Wejście w nie – boli. Ale myślę, że towarzyszenie Jezusowi w Jego – prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka – cierpieniu, ma inny sens niż nasze „krzyże”. Doświadczam Jego miłości odkupieńczej. Łaska i miłość zmieniają moje życie, obmywają moje rany. Jeśli w Wielkim Poście zatrzymam się przez chwilkę przy Nim, On będzie mówić do mojego serca. Cierpienie jest częścią miłości i człowiek nie może się go bać. Poza tym miłość nie oznacza tylko szczęścia i wspólnie przeżywanej radości. Polega również na tym, że umiem cierpieć, nieść krzyż i pod nim upadać, za drugiego człowieka. Upadać i wstawać. Oddać życie, by razem zmartwychwstać.

Jezus umarł za grzeszników, a nie za ludzi, którzy na ten największy z darów zasłużyli. Tak samo matka, która ma chore dziecko, odda za nie wszystko. Nie z powodu tego, że było grzeczne, posłuszne, mądre, idealne, doskonałe. Kocha go takie, jakim jest. Ogromnie też cierpi z powodu jego odejścia od Boga.

Przejście takiej Drogi Krzyżowej może uzbroić w odwagę do mierzenia się z własnym cierpieniem na co dzień. Wkracza się tu w sferę niewidzialną dla oczu. Kiedy się modlimy wydaje nam się, że nic się dzieje, a dzieje się bardzo dużo – w świecie duchowym. To jest tajemnica wiary.

Przechodzę z Tobą Jezu cierpienie, a swoje Tobie oddaję. Łączę moje z Twoim, a Ty jesteś Bogiem. Pokonałeś cierpienia i śmierć. W Twoich ranach jest moje uzdrowienie. Życie, zdrowie i miłość dla mojego dziecka… Zapraszamy wszystkich, którzy są utrudzeniu i czują pustkę lub samotność, do przejścia Drogi Krzyżowej razem z nami w Loreto w piątek 12 kwietnia o godz. 18:00. Pomodlimy się razem i będziemy szukać u Matki i Syna wiary, nadziei i miłości.

Data

Kwi 12 2019

Godz.

18:00

Miejsce

Kościół Kapucynów
Kategoria

Organizator

Otwarty Krąg Modlitwy "Loreto"