Pielgrzymka Gruzja-Armenia

Termin: 04.06 – 15.06.2019
Cena: 1850 zł + 890 USD

 

Cena zawiera:
  • przelot na trasie Warszawa – Kutaisi – Warszawa
  • 
11 noclegów w hotelach
  • 11 śniadań, 11 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • opiekę duszpasterza
  • 
ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
  • 
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • 
transport autokarem na całej trasie zwiedzania

Zapraszają Bracia Kapucyni

Współorganizator: Biuro Podróży Apolonia Tour

Plan wydarzenia

Dzień 1

-
Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie, odprawa, wylot do Gruzji o godz. 09:00 . Przylot do Kutaisi na godz. 14:20. Przejazd do krasowej JASKINI PROMETEUSZA z zadziwiającymi stalaktytami i stalagmitami. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

-
Po śniadaniu przejazd do GELATI - zwiedzanie kompleksu klasztornego będącego na liście UNESCO. Następnie przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie odrestaurowanej niedawno KATEDRY BAGRATI na wzgórzu z widokiem na całe miasto. Spacer po mieście i wyjazd do ACHALCYCHE. Po drodze spacer po parku w BORŻOMI ze źródłami słynnej wody mineralnej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

-
Po śniadaniu zwiedzanie TWIERDZY RABAT . Ze względu na bliskość granicy z Turcją od wieków wznoszono tu potężne twierdze w obronie przed najeźdźcą. Robiącym największe wrażenie jest potężny gród WARDZIJA. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż rzeki KURY do WARDZIJI . Wardzija założona była w 12w. za czasów carycy Tamary. Składała się z 3000 jaskiń i liczyła 50 000 mieszkańców. Pięknie wyrzeźbione komory połączone wydrążonymi w skale korytarzami, udekorowana zabytkowymi freskami cerkiew przypominają o świetności miasta. Przejazd w stronę ormiańskiej granicy NINOCMINDA. Dalej przejazd w stronę drugiego co do wielkości miasta w Armenii GIUMRI. Miasto z bogatą historią, tradycją i dziedzictwem kulturowym. W 1988 roku trzęsienie ziemi w ciągu kilku sekund zniszczyło większą część miasta. Kolacja w restauracji "CZERKEZI DZOR" (Czerkieska szczelina). Restauracja pod gołym niebem, z żywą rybą w basenach. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

-
Po śniadaniu wyjazd do KLASZTORU SAGMOSAWANK. Dalej przejazd do ECZMIADZINU. Eczmiadzin to centrum religijne ORMIAŃSKIEJ APOSTOLSKIEJ CERKWII, nazywane ormiańskim WATYKANEM. To tutaj w 303 roku na miejscu pogańskiej świątyni została wybudowana cerkiew - najstarsza w Armenii. 301 roku Armenia jako pierwsze państwo uznała chrześcijaństwo religią państwowa. Zwiedzanie cerkwi ŚW. RIPSIME (7w.) - perła architektury ormiańskiej. Na trasie do Erewania zwiedzanie ruin ŚWIĄTYNI ZWARTNOC z 7w. (UNESCO). Przyjazd do stolicy. Kolacja w regionalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 5

-
Po śniadaniu zwiedzanie EREWANIA: CICERNAKABERD - miejsce pamięci poświęcone ofiarom rzezi Ormian. Wizyta w MATERNANDARAN - instytucie badawczo-naukowym oraz skarbnicy starodawnych rękopisów. Przejazd do pogańskiej świątyni GARNI -malownicza w stylu helleńskim i jednocześnie niepowtarzalny przykład starodawnej architektury ormiańskiej. Powrót do Erewania. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

-
Śniadanie. Wycieczka w region WAJOC DZOR, zamieszkały już w epoce brązu. Na trasie zwiedzanie klasztoru CHOR WIRAP (4-17w) położonego w Dolinie Araratskiej, u stóp góry Ararat, do której dopłynęła Arka Noego. Wizyta w wiosce Areni i jednej z winnych piwnic znanej z wysokiej jakości win gdzie odbędzie się prelekcja na temat starodawnych technologii uprawy winorośli. Przejazd do klasztoru w NORAWANK – ważne centrum religijne i kulturowe 12w. położone w niedostępnym miejscu w odległości 122km od Erewania. Powrót do Erewania. Kolacja, nocleg

Dzień 7

-
Po śniadaniu wyjazd nad JEZIORO SEVAN - zajmuje ok.5% powierzchni Armenii i znajduje się na wys.1900 m npm. Klasztor SEVANAVANK. Dalej przejazd do HACHPAT (UNESCO). Około 16.00 zmiana pilota oraz autokaru na granicy orm.-gruzińskiej. SADACHŁO. Przejazd do TBILISI. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

-
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy - STARE I NOWE TBILISI. CERKIEW METECHI (13w.) , synagoga, KATEDRA SIONI (6-7w.) z krzyżem św. Niny, cerkiew ANCZISCHATI (6w.). Wejście pod pomnik MATKI GRUZJI , CYTADELA NARIKALA (4w.), stare łaźnie, cudowny widok na stare miasto. Przejazd do starej stolicy i religijnego centrum Gruzinów MCCHETU, zwiedzanie zabytków będących na liście UNESCO: klasztor DŻWARI (6w.), KATEDRA CWETICCHOWELI (11 w.) - tu przechowywany jest fragment szaty Chrystusa. Kolacja w restauracji gruzińskiej z muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9

-
Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA na półpustyni na granicy z Azerbejdżanem. Klasztor zał. w 6 w. był centrum naściennego malarstwa. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

-
Po śniadaniu przejazd do Batumi spacer po mieście: KATEDRA, POMNIK MEDEI, bulwar w Batumi. W drugiej połowie dnia wizyta w OGRODZIE BOTANICZNYM - zał. w 1912 roku liczy dziś około 5000 roślin. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11

-
Po śniadaniu czas wolny, plażowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 12

-
Po śniadaniu, przejazd na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski o godz. 14:55 przylot do Warszawy godz. 16:25. Zakończenie pielgrzymki.

Data

Cze 04 2019 - Cze 15 2019

Godz.

Wydarzenie całodzienne

Więcej informacji

Rezerwacja

Organizator

Bracia Kapucyni

Współorganizator

Biuro Podróży Apolonia Tour
Tel.
12/422-00-30; 515-559-110
Email
info@apoloniatour.pl
Strona WWW
http://www.apoloniatour.pl